Здоров’я, безпека, екологія

Охорона праці і промислова безпека

Життя і здоров’я персоналу – основна цінність підприємства. Це основа Політики ПрАТ «Запоріжвогнетрив» в області якості, енергоефективності, охорони праці та екології.

Головна мета підприємства в галузі охорони праці – досягнення нульових показників виробничого травматизму і створення безпечних умов праці. На«Запоріжвогнетриві» впроваджена і постійно вдосконалюється система управління охороною праці та промисловою безпекою.

ПрАТ «Запоріжвогнетрив» формує культуру безпеки, яка ґрунтується на особистій відповідальності, визнання і заохочення заслуг кращих в удосконаленні системи управління охороною праці на підприємстві.

Екологія

За останні 5 років «Запоріжвогнетрив» інвестував в екологічні проекти підтримки стану промислового устаткування понад 30 млн гривень. Велика частина заходів спрямована на заміну застарілого газоочисного устаткування і зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу.

«Запоріжвогнетрив» першим в Україні запустив лінію з виробництва вогнетривких бетонів і мас. Нова виробнича лінія виробляє вогнетривку суху бетонну суміш для металургійної, феросплавної, алюмінієвої і цементної промисловості. Очищення повітря, що відходить – як в робочій зоні, так і в навколишньому середовищі забезпечують автономні рукавні фільтри. На сьогодні це найбільш ефективний метод очистки, який застосовують в металургії.

Ще одним екологічним проектом «Запоріжвогнетриву» став запуск оборотного циклу очищення промислових і зливових вод. Завдяки чому завод не проводить скидання забруднених промислових стічних вод у водні басейни Запоріжжя. Близько 70% талих і дощових вод використовується підприємством у власному виробництві.

Є на «Запоріжвогнетриві» також успішні проекти по вторинній переробці сировини. Завод активно використовує у виробництві вживані вогнетриви, в тому числі закуповує вогнетривкий брухт і на інших підприємствах. З 2018 року «Запоріжвогнетрив» повністю перейшов на застосування вогнетривкого брухту в виробництві шамотної продукції.

Виробничий цикл підприємства побудований таким чином, що дозволяє переробляти значну частину вогнетривкої брухту в сировинну добавку в вогнетривку продукцію.

В рамках капітальних проектів, була проведена заміна застарілих, так званих, «мокрих» і «сухих» систем аспірації на рукавні фільтри ФР-5, що дозволило знизити обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферу на 1,3 тонни. На реалізацію цього екологічного проекту був направлений близько 1 млн. гривень. Крім того, за рахунок переорієнтації виробничих потужностей, підприємству вдалося зменшити кількість викидів в атмосферу на 12%.

В даний час підприємство реалізує великий проект на ділянці виробництва шамотних виробів алюмосиликатного цеху по заміні «мокрих» циклонів на рукавні фільтри. Інвестиції підприємства в установку нових газоочисних систем складуть 12 млн гривень. Введення в експлуатацію нового обладнання забезпечить очистку повітря від пилу – до 20 мг / м³. Весь вловлений ​​пил буде повторно повертатися в виробництво. Монтажні роботи планується завершити до кінця 2020 року.

«Запоріжвогнетрив» не тільки впроваджує кращі екологічні технології та практики у виробництві, а й дбає про озеленення території заводу і міста. Колектив підприємства щорічно проводить суботники з висадкою дерев. У 2020 році «Запоріжвогнетрив» приєднався до акції «Мільйон дерев за 24 години» в рамках глобального екологічного проекту «Озеленення України». Співробітники підприємства разом з колегами з промислового майданчику Запоріжжя висадили 350 молодих верб і кленів на лінії берегоукріплення в Заводському районі Запоріжжя.

Меню